Ви тут: ГоловнаНовиниРегіониНа Закарпатті планується чергова сепаратистська зустріч

На Закарпатті планується чергова сепаратистська зустріч

П'ятниця, 18 березня 2016 15:18

Наприкінці березня чи на початку квітня на Закарпатті з подачі Росії планується таке собі виїзне засідання проросійських депутатів Європарламенту від Угорщини, Франції, Німеччини й можливо інших країн. Про це повідомляє закарпатське видання Zagolovok.
Привід – дослідження питання «забезпечення прав русинів» із подальшою доповіддю, яка матиме яскраво виражений тенденційний характер, і винесення її на розгляд Європарламенту.
11 лютого цього року в м. Комарно (Словаччина) керівництво Всесвітньої ради підкарпатських русинів зустрічалося з депутатською групою Європарламенту з прав людини. Тут і було прийнято рішення про відрядження на Закарпаття моніторингової групи для вивчення «русинського питання». Ініційована Росією кампанія з дискредитації України на міжнародній арені з використанням «русинського питання» розпочалася антиукраїнською інформаційною акцією в чеському інтернет-виданні «Парламентні лісти» (підконтрольне сенатору Парламенту Чехії Томіо Окамурі), на якому розміщено тенденційну статтю під назвою «Пекло на Україні…» Подана в ній інформація про нібито геноцид русинів в Україні є складовою плану з винесення «русинського питання», як проблемного, на розгляд Європарламенту з подальшою необхідністю «невідкладного реагування на ситуацію в регіоні».
Російська сторона хоче залучити до участі у виїзному засіданні тих представників місцевого русинства, які б засвідчили інформацію про існуючі репресії русинів на Закарпатті, - пише прес-служба Закарпатської ОДА.
«Члени «виїзного засідання» запланували зустрітися і з керівництвом області, – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. – Однак така зустріч у принципі неможлива. Органи державної влади не мають і не можуть мати жодного відношення до цієї проросійської провокації за участі депутатів Європарламенту. Необхідна інформація про «виїзне засідання» доведена до Служби безпеки України, яка у випадку порушень українського законодавства вжиє усіх необхідних заходів реагування».

Переглядів 389

Онлайн трансляція - Актуально

Календар новин

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31