Ви тут: ГоловнаБЛОГИОлена БезруковаЗа передвиборчий «базар» доведеться відповісти

Блоги

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Категорії
  Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
 • Мітки
  Мітки Відображає список тегів, які були використані в блозі
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
 • Колективні блоги
  Колективні блоги Знайдіть свої улюблену команду блогів тут
 • Увійти
  Login Login form
Опублікував Автор: Створено: в Загальне
 • Розмір шрифту: Більший Менший
 • Переглядів: 753
 • Коментарі
 • Друкувати

За передвиборчий «базар» доведеться відповісти

Давно, майже рік, я не тішилася мистецтвом. На вихідних з чоловіком та друзями відвідала театр. Але як я не намагалася уникнути політичних тем і проблем все одно не вийшло. Вистава була присвячена виборам і депутатству. Гадаю, тема виборів зараз не хвилює тільки ледачого марсіанина, що випадково заблукав на теренах України. Театр російської драми ім. Лесі Українки не був винятком. Прем'єра осіннього сезону – комедія «Требуется лжец» (українською напевно «Потрібен брехун») за п'єсою грецького автора Димитриса Псафаса. 
Декорації, костюми, гра акторів - все відмінно. Та алюзії на великого комбінатора з фільму "12 стільців" з Андрієм Мироновим у головній ролі додали виставі не родзинку, а навіть кіло родзинок. (Я ще довго після цього видовища гучно співала на всю вулицю «Белеет мой парус такой одинокий на фоне стальных кораблей…»). 


Вистава була задумана як комедія. Але сприйнялася особисто мною і гадаю, більшістю глядачів як трагікомедія. Вибори і депутатство - занадто болюча тема для нас.
Вистава ще раз нагадала, що депутат – це такий нероба та негідник, що сам не вміє та не хоче ні працювати, ні виконувати передвиборчі обіцянки, ні навіть брехати. Виявляється, депутат має ПРАВО на будь-яку брехню та злодійство, на величезні гроші та позашлюбні стосунки, на пияцтво та ненажерливість, на постійні веселощі та людське обожнювання і ще на казна-що. А народ має ОБОВ’ЯЗОК - аплодувати й голосувати. І ще для створення брехні депутату потрібен спеціальний помічник з особливих доручень – такий собі ас брехні. Ось так удвох вони і «працюють» - помічник створює неймовірну брехню, щоб догодити та заспокоїти виборців, а депутат насолоджується життям, втопаючи у жіночих пестощах і морі дорогого алкоголю. Зрозуміло, на сцені - це гіпербола і тому смішно до кольок. А у житті – це реалізм і тому трагічно до ридання та зупинки дихання.
Театральне видовище закінчилося, депутату скоріше всього дісталося по шапці там в Греції, а нашім глядачам - вечірні вулиці, де на кожному кроці спокусливо світилися передвиборчі обіцянки: Мир… Економіка… Майбутнє… 
Обіцянка-цяцянка, а дурному радість. Сміх крізь сльози…
Але ми все ще сподіваємося, що і в нашій країні хоч одному депутату-брехунові відплатиться по заслугах, прийде день розплати і за передвиборчий «базар» доведеться відповісти. Навіть у демоса терпець уривається, і на кожного депутата-брехуна знаходиться свій сміттєвий бак. 
Чи це теж була театральна вистава? Тоді браво, оплески, завіса опускається. А хто не зрозумів, я не винувата, вивчайте передвиборчі обіцянки, аплодуйте та голосуйте.

0
blog comments powered by Disqus